Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w dobie COVID-19

Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w służbie ochrony zdrowia

Monitory pacjenta rejestrują, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, jak tętno, saturacja, NIBP, temperatura. Wielofunkcyjne monitory specjalistyczne są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na nowoczesnym poziomie. Kardiomonitory przenośne są kompaktowe i energooszczędne. Dlatego mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu ułatwienia diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do pracowników służby zdrowia w innych lokalizacjach.

Doktorzy i pracownicy służby zdrowia najczęściej monitorują cztery główne parametry życiowe: TEMP, PR, częstość oddechów i ciśnienie krwi. 

Wieloparametrowe monitory pacjenta wspomagają prowadzenie chorych w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych salach operacyjnych oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Monitory pacjenta służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Jedne parametry życiowe mogą być najważniejsze do monitorowania w różnych sytuacjach krytycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest wymagany podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem. Pomiar Sp02 jest konieczny na etapie pierwszej diagnostyki osób chorych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: http://www.euro-medical.pl/kardiomonitory

Kardiomonitory zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Wiele z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz wymagalne alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Przenośność i możliwości wielokrotnego użytku zapewniają wysoki stosunek ceny do wydajności, eliminując potrzebę stosowania wielu typów monitorów. Kardiomonitor zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy pacjencie.

Funkcje i możliwości monitora pacjenta

Monitory pacjenta są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, wieloparametrowy charakter i przenośność sprawiają, że wszystkie kardiomonitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz kardiomoniotr, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

– Kompaktowe i łatwe w przenoszeniu

– Łatwa zmiana  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

– Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

– Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

– Ekrany LCD o dużej rozdzielczości z regulacją kontrastu

– Konfigurowalne wyświetlanie wybranych parametrów życiowych

– Wyliczanie dawki leku

– Gromadzenie indywidualnych danych chorego  (niektóre do 360 godzin). Opcjonalna możliwość przechowywania danych na karcie SD

– Dostępny port USB

– Wbudowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

– Funkcja pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

– Opcjonalna funkcja drukowania umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl